Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Pokemon GO Failed to detect location ve Gps signal not found Hatası ÇözümüPokemon GO oyununu oynamak istediğinizde “Failed to detect location" hatası alıyorsanız çözüm için doğru adrestesiniz. Çıktığı günden beri dünyanın her yerinde popüler hale gelen Pokemon GO henüz resmi olarak 4 ülkede yayınlandığı için diğer ülkedeki kullanıcılar oynarken sorunlar ile karşılaşıyor. Aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Pokemon GO “Failed to detect location” Hatası Neden Olur?

Pokemon GO oyununu oynarken “Failed to detect location” hatası GPS alıcınızın düzgün çalışmaması veya verimli çalışmak için olanak bulamamasından kaynaklanıyor.

Pokemon GO “Failed to detect location” Hatası Çözümü

Failed to detect location hatası çözümü için birden fazla yöntem bulunuyor. Sizler için bütün yöntemleri araştırdık ve bu konumuzda derledik. Aşağıdaki yöntemleri teker teker deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Android Cihazlarda “Failed to detect location” Hatası Çözümü

Android cihazlarda “Failed to detect location” hatası çözümü için yapmanız gerekenler şunlardır:

Mobil Cihazınızın GPS Uygulamasını Açma

 • Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın.
 • Daha sonra Konum seçeneğine dokunun.
 • Ekranın üst kısmındaki anahtarı açın. Birde Yüksek doğruluk modunu aktif edin.

Pokemon GO “Failed to detect location” Hatası Çözümü için Sahte Konumları Kapatma

Hala sorun devam ediyorsa cihazınız Pokemon GO'yu desteklemiyor veya GPS ile ilgi bir sorunu var. Veya cihazınızın konum servislerini düzgün bir şekilde yapılandırmadığınız anlamına geliyor. Bu yüzden yapmanız gereken telefonunuzun GPS programını tam olarak ve doğru bir şekilde ayarlayarak oyuna tekrar giriş yapmak.
 • Cihazınızın geliştirici seçeneklerine gelin.
 • Daha sonra Sahete konumlara izin ver seçeneğini kaldırın.
 • Bu işlemden sonra doğru GPS bilgisi ile oyuna giriş yapabilirsiniz.

Pokemon GO “Failed to detect location” Hatası Çözümü için Fake GPS Uygulamalarını Kaldırma

Bu adımda ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi sahte konum olayını ortadan tamamen kaldırmanız gerekiyor. Eğer cihazınızda Fake GPS uygulamaları kurulu ise Pokemon GO oynamanız imkansız hale geliyor. İmkanlı hale getirmek için yapmanız gereken çok basit. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
 • Cihazınızı açın.
 • Daha sonra Uygulamalar ekranına gelin.
 • Bu ekranda Fake GPS ile ilgili bütün uygulamaları silin.
 • Daha sonra yine bu ekrandan Pokemon GO oyununu silin.
 • Daha sonra ilk 2 yöntemdeki adımları uyguladığınızı varsayarak Pokemon GO'yu yeniden yükleyin.
 • Bu işlemden sonra Pokemon GO'yu açabilirsiniz.

GPS, Wi-Fi, Bluetooth ve Mobil Veri Servislerini Açın

Bu hatadan kurtulmak için başlıkta yer alan tüm bu servisleri açık konuma almanız gerekiyor. Bir Wi-Fi ağına bağlı olmasanızda bu servisi açık hale getirin ve internet paketiniz olmasa da mobil veri servisinizi aktif hale getirin. Aynı şekilde Bluetooth ve ilk yöntemde de bahsettiğimiz üzere GPS'i açık hale getirin. Pokemon GO'yu sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için tüm servisler açık olması gerekiyor.

Ayrıca “Ayarlar > Batarya” yolunu takip edin. Batarya Ayarları ekranını açtıktan sonra bu ekranda “Düşük Güç Modu” seçeneği açık ise devre dışı bırakın. Eğer Düşük Güç Modu aktif ise GPS, Wi-Fi ve Bluetooth performansını düşürüyor. Doğru konum tespiti için bu servislerin tam performans çalışması gerekiyor.

Tarih, Saat ve Saat Dilimi Ayarlarını Güncelleyin

Yukarıdaki yöntemleri uyguladıktan sonra Tarih, Saat ve Saat Dilimi ayarlarını güncellemeniz gerekiyor. Aksi takdirde GPS servisi tarih ve saat yanlışlığı yüzünden doğru konum tespit edemez ve oyunda böyle bir hata alırsınız.

Düzeltmek için “Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat” yolunu takip edin ve Tarih ve Saat ayarları ekranına gelin. Ve bu ayarlardaki tarihi, saati ve saat dilimini doğru girdiğinizden emin olun.

Google Maps Uygulamasını Güncelleyin

Bu adımda ise Google Maps uygulamasını güncelleyeceğiz. Çünkü GPS konumu bu servis üzerinden alıyor ve eğer bu uygulama güncel değilse Pokemon Go'yu açtığımızda “Failed to detect location” hatası karşımıza çıkıyor. Hatanın çözümü için şu adımları takip edin:
 • İlk olarak Google Play Store'a giriş yapın.
 • Daha sonra Menü seçeneğine dokunun ve çıkan seçeneklerden Uygulamalarım ve Oyunlarım seçeneğine dokunun.
 • Gelecek olan ekranda Google Maps uygulamasının yanında Güncelle etiketi var ise Güncelle seçeneğine dokunun.
 • Eğer sizden bir onay istenirse bu onayı onaylayarak devam edin.
 • İşlemin bu kadardır. Bu işlemden sonra aşağıdaki yöntemi uygulayın.

Google Maps'de Konum Doğrulama Yapın

Google Maps uygulamasını güncelledikten sonra yapmanız gereken işlem Konum Doğrulama işlemindir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:
 • Google Maps uygulamasını açın ve konunum doğrulama işlemini gerçekleştirin.
 • Eğer Mavi noktayı görmüyorsanız sağ alt kısma giderek Konumunuz simgesine dokunun.
 • Daha sonra Google Maps uygulamasını kapatmadan Pokemon GO'yu açın ve oynamayı deneyin.

Android'de Root Tespitini Engelleyin (Root'lu Cihazlar için)

Eğer cihazınız Root'lu ise Pokemon GO oynamanız olası bir durum değildir. Oynamak istediğinizde "Failed to detect location" ve "Gps signal not found" hataları alabilirsiniz. Bunun için bu tespiti engellemeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:
 • İlk olarak Hide My Root uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor. Hide My Root uygulamasını bu bağlantıdan indirebilirsiniz: Hide My Root indir
 • Daha sonra “Hide The Su Binary” seçeneğini seçin ve devam edin. Ve gelecek olan ekrandan “Superuser (Süper kullanıcı) Binary” seçeneğini gizleyin. Bu işlemden sonra uygulamalarınıza yeniden izin verin.
 • Ve artık Pokemon GO'yu oynayabilirsiniz.

iOS Cihazlarda “Failed to detect location” Hatası Çözümü

iOS cihazlarına sahip kullanıcılar Android için geçerli olan ilk 7 yöntemi uygulayabilir. Ayrıca Konum Servisleri'ni yapılandırarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edin:

iOS Cihazlarda Konum Servisleri'ni YapılandırmaiOS cihazlarda Konum Servisleri devre dışı olduğu zaman uygulamalar ön planda veya arka planda konumunuzu kullanma şansını bulamaz. Hal böyle olunca Apple uygulamalarının ve üçüncü taraf uygulamaların performansı düşer. Bunun için bütün konum servislerini açık hale getirmeniz gerekiyor.
 • İlk olarak cihazınızı açın.
 • Daha sonra "Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri" bu yolu takip edin. Konum Servislerini açık hale getirin ve bu ekrandan Sistem Servisleri ekranına giriş yapın.
 • Hücresel ağ arama, iPhone'mu bul, Wi-Fi ağı, Saat dilimi ayarlama ve buna benzer hangi servisler var ise hepsini açık hale getirin.
 • Daha sonra Pokemon GO'yu açabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

Pokemon Go "Gps Signal Not Found" Hatası ÇözümüBazı kullanıcılarda da GPS kapalı olduğu için oyunu açtıklarında Gps Signal Not Found hatası alıyorlar. Bu hatanın çözümü de oldukça basittir. Çözüm için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iOS ve Android Cihazlarda GPS Servisini Açma

 • İlk olarak cihazınızın Ayarlar ekranını açın.
 • Daha sonra Konum seçeneğine dokunun.
 • GPS anahtarını açık hale getirin.
 • Artık Pokemon GO'yu oynayabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

Pokemon Go Nasıl İndirilir? Pokemon Go iPhone ve Android Kurulumu

Pokemon GO'yu indirmek için henüz erken olabilir. Çünkü resmi olarak 4 ülkede yayınlandığı için bu ülkenin dışındakiler indiremiyor ve oynayamıyorlar. Fakat indirebilmeniz için bazı yöntemler bulunuyor.

Pokemon Go Android Kurulumu

Pokemon Go Android kurulumu için apk dosyasını indirmeneiz yeterli olacaktır. Pokemon GO APK dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Pokemon GO APK İndir

iOS Cihazlarda Pokemon GO Kurulumu

 • İlk olarak Apple hesabınızdan çıkış yapın.
 • Apple Store‘a gidin ve Pokemon GO oyununu aratın.
 • Sizden yeni hesap isteyecektir. Yeni hesap oluşturun ama Yeni Zelanda‘yı seçin ülke olarak.
 • Bu adımları takip ettiğinizde Pokemon GO oyununu indirebilirsiniz.

5 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. Telefonda geliştirici seçenekleri yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için:

   İlk olarak “Ayarlar” bölümüne girin.
   Daha sonra Genel sekmesine tıklayarak altta bulunan “Cihaz Hakkında”nın üzerine tıklayın.
   Açılan ekranda “Yazılım Bilgisi” üzerine tıklayın.
   Ve son olarak karşınızdaki ekranda ise “Yapım Numarası” üzerine 5-6 kez tıklayın. Sonra geliştirici seçenekleri aktif olacaktır.

   Geliştirici seçeneklerinden Sahte konumlara izin ver’i kapatın.

   Oyunu silin.

   Sonra GPS’i açın ve GPS’i Test Edin

   Bu işlem Android cihazlar için geçerlidir.

   İlk olarak GPS’i test etmenizi öneriyoruz. Vereceğimiz uygulamayı indirdikten sonra açtığınızda GPS ON yazısını görmeniz gerekiyor. Eğer böyle bir yazı görmüyorsanız GPS’siniz kapalıdır ve Konumunuz belirlenemez. Daha sonra sol üst kısmında yer alan In View de bir kaç GPS uydusunu gördüğünü program size bildirecektir. Ancak önemli olan In Use kısmında da 3 ila 4 gibi bir sayıda kullanılabilen uyduları görüyor olmasıdır.

   In View seçeneğinde uydu görmüyor veya görüyor da In Use‘da 0 yazıyorsa aşapıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

   İlk olarak Seçenekler tuşu ile Settings kısmına girin.
   Daha sonra Clear AGPS yapın ve bir kaç saniye sonrada Update AGPS‘e dokunun (İnternet bağlantınızın olduğuna emin olun.).
   Bu şekilde GPS yapılandırmanız gerektiği gibi sağlanacaktır.
   Yukarıdaki işlemlerden sonra bulunduğunuz konumda telefonunuzu biraz hareket ettirerek In View ve In Use değerlerinde oynamaları takip edin. Eğer In Use da rakamlar yükseliyorsa GPS’iniz kullanılabilir haldedir.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=tr

   Konumunuzu Güncelleme

   Chrome tarayıcısını kullanarak konumunuzu görebilir ve doğrudan arama sonuçları sayfasından güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

   Chrome‘da bir arama gerçekleştirin.
   Arama sonuçları sayfasının altına gidin. Konumunuzu göreceksiniz.
   Daha sonra konum güncelleme işlemi için Tam konumu kullan veya Güncelle‘ye dokunun.
   Google ile paylaşılması istenirse izin verin.

   Ayrıca GPS modu mutlaka Yüksek doğruluk olması gerekiyor.

   Son olarak da oyunu yükleyin. Birde güçlü bir internet bağlantınız olduğuna emin olun.

   Sil
 2. Bu hatayı çözmek için yeni bir çözüm yöntemi daha bulduk ve sizinle paylaşalım istedik. Uygulamarda yer alan Google Maps uygulamasını güncellemeniz bu hatayı çözebilir.

  YanıtlaSil
 3. Arkadaş benim deniz yer var oyunu kurdum karakteri kurdum actim3pokemon verdi karakterin ilerlemiş deniz gibi yer var

  YanıtlaSil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım