Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir?

Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir?

Windows 10 kurulumundan sonra kullanıcıların merak ettiği çoğu yenilik aktif olarak gelmiyor. Bunlardan biri de Windows Hello yazılımıdır.

Windows Hello, Windows 10 cihazlarınızda sadece bir bakış veya dokunuş ile oturum açmak için kullanabileceğiniz oldukça kişisel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bir parola yazmak zorunda kalmadan kuruluş sınıfı güvenliğe sahip olacaksınız.

Windows Hello uygulamasını kullanabilmek için bilgisayarınızda Kamera ve Parmak İzi Okuyucusu olması gerekiyor. Veya yüz ve iristen sizi tanıyabilecek başka cihazlar ile de bu yazılımı kullanabilirsiniz. Windows Hello'yu kurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Windows Hello Yazılımı Nasıl Kurulur?

 • Başlangıç menüsüne gidin ve Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri’ni seçerek Windows Hello’yu kurun.
 • Windows Hello bölümünde, bilgisayarınızda parmak izi okuyucu veya destekleyen bir kamera var ise yüz, parmak izi veya iris seçeneklerini göreceksiniz. Bunları kurduktan sonra hızlı çekme veya bir bakış ile oturum açabilirsiniz.
Not: Windows Hello uygulamasını kurarken sizden PIN isteyebilir.

18 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. windows hello bölümü yok

  YanıtlaSil
 2. yardımcı olun lütfennnnn parmak izi sensörü var windows hello yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10 Hello, 3B sensörleri olan yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda varsayılan güvenlik giriş uygulaması olarak karşımıza çıktı. Kısaca, Windows 10 Hello kullanmak için bir parmak izi tarayıcısına ve 3B sensörlü bir de kameraya ihtiyacımız var.

   Sil
 3. Formattan sonra kayboldu yardım lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu tam olarak izah ederseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Ne kayboldu?

   Sil
 4. Aynı sorun bende de var. Format atıp bilgisayarı yeniden kurunca sorunsuz çalışıyordu Windows Hello ama güncellendikten sonra oturum açma seçenekleri içinden kayboldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oturum açma seçeneklerinde yer alan Pin bölümünde Pin ekli mi?

   Sil
  2. Bir de parmak izi okuyucu aygıtınızın driverını güncellemeniz gerekebilir. Bunu da kontrol ederseniz faydalı olacaktır.

   Sil
 5. mende hec biri yokdu napiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerekli donanım özellikleri mevcut değil ise Windows Hello yazılımını kullanmanız mümkün değildir.

   Sil
 6. bilgisayarımın ayarlar bölümde arama kısmında yüz ile oturum açma ve parmak izi ile oturum açma seçenekleri cıkıyorum,üzerine tıklayınca oturum acma seceneklerıme yönlendirıyor ve orda bu seçenekler gözükmüyor.hello kısmıda görünmüyor.Ama aramayı HEllo yazınca altında yine bu 2 seçenek cıkıyor.tıklyınca yine aynı şekilde gözükmüyorlar acaba sorun nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cihazınız desteklemiyor olabilir veya windows 10 kurulurken bir sorun oluşmuş olabilir. Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Bilgisayarı sıfırla seçeneği ile bilgisayarı sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Fakat dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm.

   Sil
 7. hello yu bi kaç güne kadar kullanıyordum ama artık acmıyor kamera acılıyor ama yuz tarama yapmıyor yenilemeye calıştım ordada olmadı nettede düzgün bişi bulamadın nasıl düzelticem yarcı olun lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Bilgisayarı sıfırla seçeneği ile bilgisayarı sıfırlayın. Yedek almanızı öneririz çünkü yedek alırsanız dosyalarınızın kaybolmasını önleyebilirsiniz.

   Sil
 8. win7 den win 10 a sürüm yükseltmek ne kadar sürer? 2 saatir win 10 indiriliyor. sürüm indirmeyi durdurmalı mıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'un boyutu 3 GB'a yakın olduğu için indirme uzun sürebilir. Biraz daha beklemenizi öneririz.

   Sil
 9. konuyu diriltmiş gibi olacağım.

  lenovo v320 notebook kullanıyorum. oturumu parmak izi ile açmada sorunum yok. işini tam yapıyor. istediğim oturum açıkken istediğim programların çalışmadan önce parmak izi onayı istemesi. mesela whatsapp desktop uygulamasına bilgisayarımdan ulaşmak istediğimde parmak izi sorsun. mümkünmüdür?

  YanıtlaSil
 10. Programın .exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler deyin ve daha sonra Güvenlik sekmesinden kullanıcı izinlerini düzenleyebilirsiniz. Lakin bunun için parmak izi okuyucuyu kullanamayabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım