Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10 Yüksetlemesi İle İlgili Merak Edilenler

Windows 10 Yüksetlemesi İle İlgili Merak Edilenler

Windows 10 yükseltmeleri hızla devam ederken Windows 10 yükseltmesi ile ilgili merak edilen konular ve merak eden kullanıcı sayısı hızla artıyor. Ufak çaplı hataların giderilmesi için ekibimiz hızla araştırmalara devam ederken bizlerde sizler için Windows 10 yükseltmesi hakkında bütün merak edilen konu başlıklarını ele aldık. Windows 10 yükseltmesi hakkında kafanızda herhangi bir soru varsa bu konumuzda yanıt bulacaktır. Dilerseniz Windows 10 yükseltmesi ile ilgili merak edilen konulara geçelim...

Windows 10 İçin Hangi Sürümler Gerekli ve Windows 10 Ücretsiz mi Olacak?

 • Windows 10 işletim sistemine sadece Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sistemlerini kullanan kullanıcılar 1 yıl süre içerisinde ücretsiz yükseltme yapabilecek ve edineceğiniz Windows 10 işletim sistemini ömür boyunca ücretsiz kullanabileceksiniz. Lisansınızın süresi bir yıl sonra dolmayacak ve sizden ek bir ücret talep edilmeyecek.

Windows 10'a Yükseltme Yaparken Eski Dosyalar Kaybolacak mı?

 • Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 sistemlerinden birini çalıştıran bilgisayarınızı Windows 10'a yükseltme yaptığınızda dosyalarınızın ve programlarınızın çoğu korunacaktır. Fakat siz her ihtimale karşı OneDrive gibi bulut depolama sistemlerinden birini kullanarak dosyalarınızı ve programlarınızı yedekleyebilirsiniz.

Windows 10'a Yükselttikten Sonra Eski İşletim Sistemine Geri Dönebilir miyiz?

 • Windows 10'a yükselttikten sonra bilgisayarınızı eski kullandığınız işletim sistemine 1 ay içerisinde herhangi bir programa kalmadan Ayarlar bölümünden geri döndürebilirsiniz. Windows 10'dan Windows 7, 8 veya 8.1'e Nasıl Geri Dönülür başlığı altındaki konumuzu okuyarak nasıl geri döneceğiniz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Eski İşletim Sistemi ile Windows 10 Aynı Anda Kullanılabilinir mi?

 • Windows 10 yükseltmesi lisanslı işletim sistemi sahibi olan kullanıcılara belirli koşulları kapsamış halde ücretsiz sunuluyor. Windows 10 yükseltmesini yaptıktan sonra eski işletim sistemine dönmek mümkün. Yukarıda da belirttiğimiz şekilde eski işletim sisteminize geri dönebilirsiniz. Fakat Windows 10 ile eski işletim sisteminizi aynı anda kullanamazsınız.

Windows 10'u Etkileştirme

 • Eski işletim sisteminizin ürün anahtarı Windows 10 işletim sistemini etkinleştirmez. Fakat Windows 10'u Windows Update üzerinden yükselttiğinizde, otomatik olarak etkinleşecektir.

Windows 10 Yalnızca Windows Update Üzerinden mi Yükseltilecek? Windows 10 Temiz Kurulumu

 • Windows 10 yalnızca Windows Update üzerinden yükseltilmiyor. Windows 10 güncellemesi gelmedi ise Windows 10 güncelleme getirebilirsiniz. Ve bu linkten de Windows 10 Yükseltme aracını ücretsiz olarak indirerek Windows Update güncellemesini beklemeden sisteminizi Windows 10'a yükseltebilirsiniz. Dilerseniz ISO dosyası oluşturabilir, dilerseniz de USB Bellek'e yazdırarak Windows 10 kurulum dosyalarını indirebilirsiniz. Fakat ilk olarak Temiz Kurulum yapacaksanız sizden lisans anahtarı isteyebilir. Ve bu lisans anahtarı ile ilgili Microsoft'tan hala bir açıklama gelmedi.

Windows 32-Bit Sistemime 64-Bit Windows 10 Sistemini Yükleyebilir miyim?

 • Windows 32-Bit sitemlerinden Windows 10 64-Bit işletim sistemine herhangi bir yol ile yükseltme yapılması mümkün değildir. Sisteminiz ne ise aynı şekilde Windows 10'un o bit'inde ki sistemine yükseltme yapabilirsiniz. (32-Bit > 32-Bit, 64-Bit > 64-Bit)

Windows 10 Yükseltmesinde Hangi Dili Seçmeliyim ?

 • İşletim sisteminizin orjinal dili ne ise Windows 10 da o dilde yükleneceği için o dili seçmeniz gerekiyor. İşletim sisteminiz Türkçe ise Türkçe, İngilizce ise İngilizce'yi seçmeniz gerekiyor. Hatta bu dil seçimi yüzünden "Bir şey oldu hatası" alabilirsiniz.

Windows 10 Home mu yoksa Windows 10 Pro mu?

 • Windows 7 işletim sisteminiz Ultimate veya Professional sürümdeyse Windows 10 Pro olarak, daha alt bir sürüme sahipseniz Windows 10 Home işletim sistemine yükseltme yapabilirsiniz. Windows 8.1 işletim sisteminiz Pro ise Windows 10 Pro sürümüne, düz Windows 8.1 veya Single Language sürüm ise Windows 10 Home sürüme yükseltilecektir.

Windows 10'a Yükselttiğimizde Donanım Sürücüleri ve Programlar Düzgün Çalışacak mı?

 • Donanımlarınızın sürücüleri ve programlarınızın bazıları Windows 10 ile uyumlu olanları Windows 10 yükseltmesi ile beraber otomatik olarak yüklenecektir. Hatta Windows Update üzerinden eksik olan driverlar güncellenecektir. Ayrıca donanım üreticilerinin yayınladıkları driverlar da yüklenebilir.
 • Programlarınızın ve driverlarınızın bazıları Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu olmayabilir. Bilgi edinmek için, Windows 10’u Alın (görev çubuğunda beliren Windows simgesi) uygulamasını çalıştırdığınızda uyumsuz programlar ve driverlar ile ilgili size bir uyarı verecektir. Bu durumda donanım üreticilerinin ve program üreticilerinin Windows 10 ile uyumlu sürümlerini yayınlamaları gerekecektir. Uyumsuz olan program ve driver üreticilerini arayarak uyumlu sürümlerin ne zaman çıkacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Windows 8.1 üzerinde yüklü olan uygulamalar korunacaktır ancak Windows 10 uyumlu olmayan uygulamalar kaldırılacaktır veya varsa yeni sürümlerine güncellenecektir.

Windows 10 Rezervasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Windows 10 yükseltmesi için hatalı e-posta girişi yapan kullanıcılar, Windows 10'u Alın simgesine tıklayarak açılacak olan ekranın sol üst köşesinde bulunan Menü simgesine tıklamak sureti ile Onayı görüntüleyin sayfasına giderek buradan rezervasyonu iptal ederek yeniden rezervasyon yaptırabilirler.
 • Rezervasyon cihaza özel ayrılmaktadır. İlla bir e-posta adresi girmek zorunda değilsiniz. E-posta girmeniz ile size bir onay e-postası gönderilecek ve Windows 10 ile ilgili haberler mesaj olarak size ulaşacaktır. Onayın gelmesi biraz zaman alabilir.
Olabildiğince Windows 10 hakkında bütün soruları yanıtlamaya çalıştık. Siz değerli Windows kullanıcılarının sorunları ve soruları için ekibimiz özel olarak çalışmaktadır. Bizi takip ettiğiniz sürece, soruların cevaplarına ve sorunların çözümlerine anında ulaşabilirsiniz

0 yorum :

Yorum Gönder

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım