Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10 Etkinleştirmesi Sırasında Karşılaşabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Windows 10 Yükseltmesi Sırasında Karşılaşabileceğiniz Hatalar ve Çözümleri

Windows 10 işletim sistemi artık bütün kullanıcılara ücretsiz sunulmuş durumda. Tamtamına 3 gün içerisinde 14 milyon kullanıcı Windows 10 yükseltmesi yapmış bulunmaktadır. Fakat bununla beraber bir sürü kullanıcı da Windows 10 etkinleştirme sırasında hatalar ile karşılaşıyor.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları ücretsiz olarak yükseltmeyi denedikleri için ve bu konuda biraz acele ettikleri için hatalar ile karşılaşmaları olası bir durum.

Windows 10 kurulumu ve etkinleştirme sırasında karşılaşabileceğiniz etkinleştirme hataların çözümlerini bir konu da toplayalım istedik. Eğer aşağıda yazılan hatalardan biri alıyorsanız çözümlerden birini deneyerek Windows 10 kurulumu ve etkinleştirmeyi tamamlayabilirsiniz.

Orjinal Ürün Doğrulaması, Bozulmuş Windows İkili Dosyaları Algıladı [Hata Kodu: 0xC004C4AE]

 • Bilgisayarınız üzerinde henüz Windows tarafından desteklenmeyen bir ekran dili eklemek için kullandığınız üçüncü parti yazılım bulunuyorsa bu hata ile karşılaşmanız oldukça fazla bir ihtimal oluyor.
 • Hatanın çözümü için: Bu hatayı görmemek için yapmanız gereken en basit işlem Sisteminizi geçmişteki bir tarihe geri yüklemek olabilir. Böylece Windows üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikler geri alınmış olur ve Windows 10 kurulumunu tamamlama imkanı elde edebilirsiniz.

Yazılım Lisans Hizmeti Belirtilen Bu Ürün Anahtarının Yalnızca Yükseltme Yapabileceğini, Temiz Kurulum İçin Kullanamayacağını Saptadı [Hata Kodu: 0xC004F061]

 • Windows 10 Temiz Kurulum da eski Windows sisteminizi Windows 10'a Windows Update ile yükseltme yapmadıysanız bu hata ile karşılaşmanız olası.
 • Hatanın çözümü için: Windows 10 temiz kurulumu yapabilmek için daha önce Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sisteminizi Windows 10'a yükseltmeniz gerekiyor.

Windows Kopyanız Etkinleştirilirken Bir Ağ Hatası Oluştu [Hata Kodu: 0xC004FC03]

 • Windows güvenlik duvarı ayarlarınız Windows'un çevrimiçi olarak etkinleştirme işlemini tamamlamasına engel olduğunda veya internet bağlantınız da bir hata oluştuğunda karşılaşabileceğiniz bir hata türüdür.
 • Hatanın çözümü için: İnternet bağlantınızın olduğundan ve Windows güvenlik duvarı ayarlarının Windows etkinleştirmesine uygun olduğundan emin olun. Eğer bunlar düzgün ise ve hala etkinleştirme hatası alıyorsanız Telefon üzerinden etkinleştirmeyi deneyin.

Etkinleştirme Sunucusu, Ürün Anahtarı Kilidinin Açılma Sınırını Aştığını Bildirdi [Hata Kodu: 0xC004C008]

 • Bu hatanın sebebi de Ürün anahtarınızın daha önce başka bir bilgisayarda kullanıldığı veya Microsoft Yazılım koşullarının verdiği hakkında üzerinde doğrulama işlemi yapmaya çalışıyorsanız alırsınız.
 • Hatanın çözümü için: Ürün anahtarınız artık geçersiz olduğu için yeni bir lisans satın almanız gerekiyor.

Bu Ürün Anahtarı Kullanılamadı [Hata Kodu: 0xC004C003]

 • Geçersiz bir ürün anahtarı kullanıyorsanız bu hata ile karşılaşırsınız.
 • Hatanın çözümü için: Bu durum karşısında da yeni bir ürün anahtarı alabilirsiniz. Eğer ürün anahtarınızın olduğu fakat hale doğrulamadığını düşünüyorsanız Microsoft yetkililerini arayarak ürün anahtarınızı yeniden sorgulatabilirsiniz.

Dosya Adı, Dizin Adı veya Birim Etiketi Söz Dizimi Yanlış [Hata Kodu: 0x8007007B]

 • İş yeri ağınıza doğru şekilde bağlanmadı iseniz bu hatayı almanız mümkün.
 • Hatanın çözümü için: İş ağınıza doğru şekilde bağlandığınız halde bu hatayı alıyorsanız, ağ ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bu hatayı çözebilmek için bir diğer çözüm ise Başlat menüsüne giderek sırasıyla Ayarlar, Güncelleştirme ve Güvenlik, Etkinleştirme bölümlerine girerek karşılaştığınız sayfada ürün anahtarı değiştir seçeneğini tıklayın. Burada sizden istenen 25 karakterlik ürün anahtarını girin. Bu işlemleri yaparken yönetici parolası ve yapılan işlemleri onaylama gerekiyor.

Bir Güvenlik Hatası Oluştu [Hata Kodu: 0x80072F8F]

 • Windows 10 etkinleştirmesi yapmak istediğiniz bilgisayarın tarihi ve saati yanlışsa ya da Windows çevrimiçi etkinleştirme hizmetine bağlanma sorunu yaşadığı için ürün anahtarınızı doğrulayamıyor ise bu hata ile karşılaşabiliyorsunuz.
 • Hatanın çözümü için: Bilgisayarınızın saat ve tarihinin doğruluğundan emin olmanız. Bunun için başlat menüsüne giderek sırasıyla Ayarlar, Zaman ve Dil, Tarih ve Saat bölümlerine girerek saatin ve tarihin doğruluğunu sağlamalısınız.

Yazılım Lisans Hizmeti Lisans Değerlendirmesinin Başarısız Olduğunu Belirledi [Hata Kodu: 0xC004E003]

 • Windows'u etkinleştirme işleminden önce Windows sistem dosyalarını değiştirebilecek üçüncü parti bir yazılım yüklemiş iseniz bu hata ile karşılaşmanız yüksek bir ihtimal.
 • Hatanın çözümü için: Windows'un etkinleştirme işlemini sorunsuz olarak tamamlayabilmesi için belirli sistem dosyalarının olması gerekiyor. Bu dosyaları etkileyecek bir yazılım yüklediyseniz bunun önüne geçmiş olursunuz. Çözüm için basit olarak bilgisayarınızı önceki bir tarihe geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Böylece yüklemiş olduğunuz yazılımı kaldırmış ve hatadan kurtulmuş olursunuz.

Belirtilmeyen Hata [Hata Kodu: 0x80004005]

 • Adından da anlaşılacağı üzere hatanın ne olduğu da bilinmemektedir. Fakat bir çözüm yolu bulunuyor.
 • Hatanın çözümü için: Nedeni belli olmasa da bu hata ile karşılaşırsanız Başlat menüsüne giderek sırasıyla Ayarlkar, Güncelleştirme ve Güvenlik, Etkinleştirme bölümlerine girmeli ve buradan da Windows'u Etkinleştir'i seçip Windows ürün anahtarınızı kendiniz etkinleştirmeyi denemelisiniz. Eğer bu yöntem etkili olmazsa yani hatayı gidermezse bilgisayarınızı sıfırlamanız gerekebilir.

3 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. 0xC1900101-0x4000D
  Yüelme SECOND_BOOT aşamasında MIGRATE_DATA işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu.
  hatası verdi çözümü var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Antivirüs programı kullanıyorsan onu bir kaldırmanızı önerebiliriz. Hala araştırıyoruz ve diğer çözümleri de en kısa zaman içerisinde sizinle paylaşacağız.

   Sil
  2. 0xC1900101-0x4000D hatası için, Windows update Intel' in ekran kartı driverını kurmuş olabilir. Eğer o yazılımı kaldırıp tekrar denerseniz çözüm sağlayabilirsiniz.

   Sil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım