Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10'a Geçersek Dosyalar, Uygulamalar ve Programlar Silinir Mi?Çoğu kullanıcının merak ettiği bir soru olan, Windows 10'a geçtiğimde kullandığım Uygulamalar, Programlar ve Dosyalar kaybolacak mı sorusuna bir yanıt verelim istedik.

Mevcut bir cihazı Windows 10'a yükseltiyor iseniz dosyalarınız korunur. Böylece bir şeylerin kaybolacağı endişesini yaşamazsınız. Üstelik görev çubuğuna sabitlediğiniz uygulamalar bile aynı şekilde korunur halde karşınıza çıkacaktır.

Fakat unutmamamız gereken bir unsur var. Bilgisayarın beklenmedik durumlarda çökmesi, dosyalarınızın zarar görmesine, hatta silinmesine yol açabileceğinden, her şeyi yedeklemeniz gerekiyor. Bazı yazıcı ve donanımlar çalışmayabileceği gibi, virüsten koruma veya güvenlik programları da dahil bazı yazılımlar yüklenmeyebilir veya düzgün çalışmayabilir. Ayrıca, ev ağlarına ya da kurumsal ağlara bağlanmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Fakat yeni bir Windows 10 cihazı aldıysanız, şu anki Windows cihazınızdaki verileri, sınırlı bir süre boyunca Laplink ortaklığı aracılığıyla aktarabilirsiniz. Laplink PCmover Express, dosyalarınızı, ayarlarınızı ve kullanıcı profillerinizi eski Windows cihazınızdan yeni Windows 10 cihazınıza taşımanın en kolay yoludur. Üstelik Microsoft güvencesi ile bu işlemi yapabilirsiniz. Başlamak için PCmover Express'in ücretsiz sürümünü indirin.

14 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. yani kullandığımız uygulamalar silinmiyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10 yükseltmesi yaparsanzı eğer, kullandığınız programlar dahil masaüstünüzde ki her şey aynı şekilde karşınıza gelecektir. Yine de yedek almakta her vakit fayda vardır.

   Sil
 2. masaüstümdeki filmlerim dahil resimler vs. hepsi gitti. windows.old klasöründe de yo :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak ne olduğunda böyle bir sorun ile karşılaştın? Kurtarma programları kullanabilirsin.

   Sil
 3. bilgisayar otomatik kendisini kapatark windows a geçti yarım saat sonra açtığımda resimlerim klasörlerim vb. leri gitti nasıl geri gelir veya gelirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski sisteminize ait dosyalar ve bütün bilgiler Windows.old klasörünün içindedir. 1 ay geçmedi ise bu klasör Windows tarafından silinmemiştir. O yüzden bu klasörün içindeki dosyları alabilirsiniz.

   İlk olarak C'ye girin.

   Windows.old klasörüne iki kez dokunun veya çift tıklayın.

   Users (Kullanıcılar) klasörüne iki kez dokunun veya çift tıklayın.

   Kullanıcı adınıza iki kez dokunun veya çift tıklayın.

   Almak istediğiniz dosyaları içeren klasörleri açın.

   Her bir klasördeki almak istediğiniz dosyaları, Windows 8.1 içindeki bir klasöre kopyalayıp yapıştırın.

   Bilgisayarınızdaki her kullanıcı hesabı için 5 ile 7 arasındaki adımları tekrarlayın.

   Sil
 4. admın ben windows 10 yukseltım eset programı yok oldu neyapmam gerekıyor acaba. tesekur ederım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Program Files'da da klasörü yok mu? Birde programınız lisanslı mıydı?

   Sil
  2. evet lisanslıydı. program fılıste var ama ben netten 15 gun surelı ındırdım neyapmam gerekıyor

   Sil
  3. Lisans anahtarınız elinizdeyse indirdiğiniz programa girebilirsiniz.

   Sil
 5. admin lisan anahtarı yok bende pc hediye geldi baska yapacak bişi yokmu :? tesekur ederım yınede

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer yükseltme işlemi 1 ayı geçmediyse eski sisteme geri dönüp programın lisans anahtarını öğrenebilirsiniz. Daha sonra yine yükseltme yaparsınız. Fakat geri dönüşler sakıncalı olabiliyor.

   Ayrıca http://www.eset.com/tr/support/lost-license/ buradan yardım alabilirsiniz.

   Sil
 6. bnde windows 7 kullanıyordum pc kapandı sürekli ve sonra güncelleme geldi tam anlayamadım onayladım 10' a geçtim fakat 4 yıllık arşivim dosyalarım herşey gitti şuan ne yapmam gerekiyor. acil yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.windows10indir.web.tr/2015/07/windows-10-isletim-sistemini-7-veya-81e.html bu makalemizdeki adımları uygulayabilirsiniz. Eğer işe yaramaz ise tekrar yorum yazarsanız yeni bir çözüm yöntemi yazabiliriz.

   Sil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım