Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10'dan Windows 7, 8 veya 8.1'e Nasıl Geri Dönülür?

Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün!


Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün! Windows 10'dan eski işletim sisteminize geri dönmeye karar verdiyseniz, bunu nasıl yapacağınız hakkında bir bilginiz yok ise, sizler için hazırladığımız Eski Sisteme Geri Dönüş yazımızı iyice okumalısınız.

Windows 10'u yüklediniz, klasik başlat menüsü, Microsoft Edge gibi özellikleri denediniz ama pek içinize sinmedi ve eski işletim sisteminize geri dönmek istiyorsanız Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün! başlığının altında bulunan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Geri Dönüşte Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Windows 10'dan eski sisteminize geriş dönüş esnasında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan ilki, Microsoft'un son işletim sisteminde kalma kararınızı sadece bir ay içinde vermeniz gerektiği. 1 aydan sonra geri dönmek için bilgisayarınız ile gelen veya kendi oluşturduğunuz kurtarma medyasını kullanmanız gerekecektir. Yani geri dönüş için 1 ay içerisinde karar verin ki işiniz kolaylaşsın.

Ve değerli Winodws Xp işletim sistemine sahip kullanıcıların ise Geri Dönüş hakkını kullanamayacak. En azından şu an için geçerli bir Geri Dönüş hakkı bulunmuyor. Geri dönüş hakkına sahip işletim sistemleri Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1'dir.


Geri Dönüşe Başlamadan ÖnceWindows 10'dan eski sisteminize geri dönüş yapmadan önce hatırlatmamız gereken ve sizin de dikkat etmeniz gerek unsurlar var. Geri Dönüş sırasında karşılaşabileceğiniz herhangi bir soruna karşı Dosyalarınızı ve Programlarınızı yedekler iseniz daha garanti bir Geri Dönüş olacaktır. Bunun için Dropbox, OneDrive gibi bulut depolama yazılımlarını kullanabilirsiniz. Eğer yedekleyeceğiniz dosyalar önemli ise harici bir disk'e yedeklemeniz daha garanti olur.

Önceki bir sürüme geçiş yapabilmeniz için, Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme yapmanız gerekli. C sürücünüzdeki "Windows.old" klasörü, geri dönüş için gerekli dosyaları barındırıyor. Umarım bu dosyayı silmemişsinizdir.


Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönün!

 • Öncelikle Denetim Masasını ve ardından Güncelleme ve Güvenlik bölümünü açın.
 • Bu adımdan sonra sol tarafta bulunan "recovery" ("kurtarma") seçeneğine tıklayın.
 • Gelinen bölümde "Go back to a previous version of Windows" ("Windows önceki bir sürümüne geri dön") seçeneğini kullanmamız gerekiyor.
 • Eski sisteminize geri dönme işlemi başlamadan önce size neden geri dönüş yaptığınız hakkında bir soru soracak. Microsoft'a neden geri dönüş yaptığınız hakkında bir cevap bırakabilirsiniz.
 • Bu adımdan sonra, bilgisayarınızın fişini çekmemeniz gerektiğini ve hangi dosyalarınızın korunacağı hakkında bilgi verecektir. İşlem sona erdiğinde Eski Parolanıza ihtiyaç duyabilir, o yüzden eski parolanızı bilmeniz gerek.
 • Ekranları geçtikten sonra Windows size geri dönüş yapmanız hakkında emin olmak için tekrar bir soru soracaktır. Kabul etmeniz ile beraber Windows kendini yeniden başlatacak ve geri dönüş işlemi başlayacaktır. Tabii işlem biraz zaman alabilir ve tek yapmanız gereken sadece beklemek olacaktır.

Eski Sisteminiz Hazır

İşlemler tamamlandığında bilgisayarınız eski sistemine geri dönmüş olacaktır. Bazı önemli dosyalarınızı kayıp ettiyseniz daha önce yedeklediğiniz için hemen geri getirebilirsiniz.

Ve gelelim işlerin yolunda gitmediği, Windows'un düzgün bir şekilde çalışmadığı seçeneklere. Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız, makinenizle gelen kurtarma medyasını veya USB yükleme çubuğunu kullanarak temiz yükleme yapmanız gerekebilir. Kurulum USB'niz yoksa canınızı sıkmayın, http://www.windows10indir.web.tr/2015/07/windows-10-nasl-yuklenir-resimli-anlatm.html linke tıklayarak nasıl oluşturacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

94 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. abi dediklerini yaptım geri dönüş için gerekli dosyalar kaldırılmış dedi ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle sisteminiz de Antivirüs programı var ise onu kaldırın. Sonra da Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

   DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
   DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

   Sil
  2. Abi bende kisisel bilgisayarın düzgün baslatılamadı diyo

   Sil
  3. Güvenli modda giremeyi dene bir önce. Giremezsen sistemi geri yükleyebilirsin. Veya format atabilirsin.

   Sil
 2. Abi yaa benim 1 ayım geçti geri dönemiyorum ne yapıcam yaa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konu hakkında araştırma yapıyorum fakat şuan için tek bildiğim format atmanız gerekecek.

   Sil
  2. Ayarlardaki sıfırla seçeneği ile dönüş yapılabiliyor mu 1 ay geçince?

   Sil
  3. Ayarları sıfırla dedikten sonra olağan Windows'u geri yükler. Ama 1 Ayınız geçmiş ise zamanı geriye alıp sisteminize geri dönebilirsiniz. En azından bir denemenizi tavsiye ediyoruz.

   Sil
  4. Abi bende windows 8e tekrar dön diyor.Ama ben windows 7ye dönmek istiyorum

   Sil
  5. Eski sistemin Windows 8 ise Windows 8'e geri dönebilirsin. Eğer Windows 7 ise 7'ye dönebilirsin.

   Sil
 3. abi bende windows 7 ye geri dönün yok sadece pc yi sıfırla ve usb aygıtı falan diyo

  YanıtlaSil
 4. Bendede yok 1 ayı geçmiştir ama bende Windows 10 a geçeli yardım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 ayı geçti ise yapacak pek bir şey kalmıyor. Hani tarihi windows 10'un çıktığı ilk zamanlara alırsanız veya işte ne zaman yükseltme yaptıysanız o güne alırsanız belki bir şey olabilir.

   Sil
 5. abi benim windows 7 ye geri dönme seçeneği yok ne yapmayalıyım acil yardıma ihtiyacım var ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'a yükseltme ile geçiş yaptıysanız Windows 7'ye geri dönüş şansı oluyor. Fakat 1 ayı geçtikten sonra bu şansı da kaybediyorsunuz. Bilgisayarınızın üretici firmasıyla görüşerek fabrika ayarlarına döndürme konusunda destek alabilirsiniz.

   Sil
 6. Veya Sistem geri yükleme noktası özelliğini de kullanabilirsiniz.

  Sistem geri yükleme noktasından geri yükleyin

  Bu seçenek, bilgisayarınızı sistem geri yükleme noktası denilen geçmişteki bir zamana döndürür. Geri yükleme noktaları; yeni bir uygulama, sürücü veya Windows güncelleştirmesi yüklediğinizde ve el ile geri yükleme noktası oluşturduğunuzda oluşturulur. Geri yükleme kişisel dosyalarınızı etkilemez ancak geri yükleme noktası oluşturulduktan sonra yüklenmiş uygulamaları, sürücüleri ve güncelleştirmeleri kaldırır.

  Başlangıç düğmesine sağ tıklayın (ya da basılı tutun) ve ardından Denetim Masası'nı seçin.

  Denetim Masası'nda Kurtarma 'yı arayın.

  Kurtarma > Sistem Geri Yükleme'yi Aç > İleri'yi seçin.

  Sorunlu uygulama, sürücü veya güncelleştirme ile ilgili geri yükleme noktasını seçin ve ardından İleri > Son'u seçin.

  YanıtlaSil
 7. Dönerken " önceki windows sürümünüz geri yükleniyor..." de bilgisayar takıldı ne yapabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Driver sorunu olabilir. Bir hata kodu var mı?

   Sil
  2. Ahmet Abi Bence Windows 10 Tarihin En İyi Şeyi Çünkü Telefonda Tablette Xboxda Oynadığın Tüm Oyunları Açıyor Bence Windows 10'u İndirenler Geri 8 Veya 7 Ye Geri Dönmesinler

   Sil
  3. Aynısı bendede oldu yardım edin lütfen önceki windows sürümünüz geri yükleniyor diyor bitince pc kapanıyor açılınca gene windows sürümünüz geri yükleniyor yazıyor

   Sil
  4. Windows 10'a geçtiğinizde yüklediğiniz yeni bir yazılım var ise onu kaldırıp deneyin.

   Bir de C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bu dizindeki bütün klasörleri silin.

   Sil
  5. Bilgisayar açılmıyoki

   Sil
  6. Eğer açılmıyor ise Windows 10 kurulum USB veya DVD'si ile başlangıç onarımı yapabilirsiniz. Veya temiz kurulum yapabilirsiniz.

   Sil
  7. İnternetten Windows 10 iso dosyasını indirin ve bunu USB veya DVD'ye yazdırın. Yazdırma işlemini http://www.windows10.gen.tr/wintoflash-indir/ bu program ile yapabilirsiniz. Eğer başlangıç onarımı işe yaramaz ise bu kurulum USB'si veya DVD'si ile temiz kurulum yapabilirsiniz.

   Sil
 8. Onceki surume geri don yeniden baslatiliyor yaziyor mavi ekranda 3 saattir bu islem bukadar uzun suruyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürebilir, fakat hala işlem sona ermediyse bir sorun oluştu demektir.

   Sil
  2. Benim de hâlâ başlatılmadı bilgisayarım. 30 dakikayı aştı, bekliyorum. Açılmaz ise, kapatıp tekrar açacağım bilgisayarı. Yapacak bir şey yok gibi.

   Sil
 9. sabah geldiğimde işlem devam ediyordu bende reset attim sonra siyah ekranda ger döndürülüyor yazısı çıktı 15 dk sonra filan bilgisayar win 8 olarak açıldı bilginiz olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konu ile ilgili gelişmeyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

   Sil
 10. abi yardımcı ol bi zahmet 1 ayı geçmiş ne yapmam lazım geri sürüme almak için windowsu windows 10 çok kötü kastırıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuan için elimizde ki tek seçenek Bilgisayarı fabrika ayarlarına geri çevirmek. Bu seçenek, yüklediğiniz tüm dosyalar ve programlar da içinde olmak üzere bilgisayardaki her şeyi siler ve bilgisayar üreticinizin sağladığı kurtarma görüntüsüyle değiştirir. Kurtarma görüntüsünde Windows bulunur; bilgisayarınızda yüklü olarak verilen programlar da bulunabilir. Kullanıcı dosyalarınızı geri yüklemeniz ve orijinal yükleme disklerini veya dosyalarını kullanarak yüklediğiniz programları da yeniden yüklemeniz gerekir.

   Bir de ayrıca yeniden format atabilirsiniz.

   Sil
 11. Hocam 10 dan 8.1 e donerken onceki surume geri don ekraninda 7 saat kaldi sonra pc yi kapatip actim tekrar ayni ekrana geldi 4 saat daha bekledim yine kapatip actim simdi siyah ekranda kaldi bi suredir ne yapmam lazim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayar açılırken F8 tuşuna hızlı bir şekilde basın. Sonra karşınza gelecek olan Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri'ne önyükleyin, önce Sorun Gider'e ardından Bu bilgisayarı sıfırla'ya seçeneğine tıklayın. Daha sonra Her şeyi kaldır seçeneğini seçin. Sisteminizi seçin ve sadece Windows'un kurulu olduğu sürücüyü silmek için ilk seçeneği, bütün diski silmek için 2. seçeneği seçin. Daha sonraki ekranda Verileri tamamen silmeyi seçerseniz, bu işlem biraz daha uzun sürer ancak verileri kurtarma olasılığı çok daha düşük olacaktır. Ve son olarak da Sıfırla butonuna tıklayın.

   Sil
 12. bende 4gun once yukselltim win 10 simdi onceki surume donmek isdiyorum ama olmuyor butonu yok windows.old icindeki dosyal duruyo silinmedi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ekran görüntüsünü gönderebilir misiniz? Çünkü 1 ay sonra geri dönüş iptal oluyor. Eğer hala 1 ay dolmadı ise bir sorun yaşamamanız gerekiyor.

   Sil
 13. Hocam ben win7 den 10 a yükselttim 3 gün önce fakat 10 u sevmedin 7 ye geri yüklemek istedim fakat Winndows 7 ye Geri dönün yazısı yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'a geçtikten sonra daha önceki Windows sürümünüzde kullanılan dosyalar Windows.old klasöründe depolanır. Windows.old klasörü Windows kurulu dizinde olması gerekiyor. Veya arama yolu ile bulabilirseniz. Geri dönüş için bu klasörün var olması gerekiyor.

   Sil
 14. Su an eski sürüme dönüyorum fakat yaklaşık 3 saattir bilgisayar açık ve önceki surume geri dönülüyor yazıyor. Fakat donma yok. Üstündeki yuvarlak dönüyor. Acil yardım lütfen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha beklemeni tavsiye ediyorum. Çünkü bazen hiç beklemediğin kadar uzun sürüyor. Sorun olduğunda zaten hata verir. Ama baktın olmuyor ise bilgisayarı yeniden başlatırsın Windows 10 geri döner.

   Sil
 15. Dönerken " önceki windows sürümünüz geri yükleniyor..." de bilgisayar takıldı ne yapabilirim?
  hata koduda yok aynı seyleri tekrarlıyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonra Windows 10 ile yüklenmiş güncelleştirmeleri kaldırın ve eski sisteminize geri dönmeyi tekrar deneyin.

   Sil
 16. Ben win 10 a geçmedim yeni bir laptop aldım win 10 çıktı nasıl geçıcem format atmdan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ihtimalle aldığınız firma Windows 10 yükseltmesi gerçekleştirmiştir.

   Fabrika ayarlarına geri dönerek var olan işletim sistemine geri dönebilirsiniz.

   Bunu gelişmiş başlangıç seçeneklerinden yapabilirsiniz.

   Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleştirme > Kurtarma > Gelişmiş başlangıç seçenekleri

   Sil
 17. Merhaba, birkaç ay önce 8den 10a geçtim. 1 aydır bilgisayarımda değişik sorunlar oluyor. Dün dokunmatik fare bir anda gitti. Görünmüyor. Aygıt yöneticisinde de yok. Sistem geri yüklemeyi denedim hata verdi. Şimdi eski sürüme geri dönüyorum belki düzelir diye. 1 saat oldu yeniden başlatılıyor yazıyor hala. Eğer başlatılınca hala düzelmezse ne yapmam gerek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'u sıfırlayabilir, Windows 10 başlangıç onarımını kullanabilir ya da fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. Fabrika ayarlarına geri dönerek bilgisayarınızı aldığınız hale çevirebilirsiniz. Fakat dosyalarınız kaybolacaktır o yüzden yedek almayı unutmayın.

   Ya da Windows update üzerinden Windows 10 kasım ayı güncellemesini yükleyebilirsiniz.

   Sil
 18. Abi Ben Wın 8.1 Den Wın 10 a Gectım Gecelım Epey Oldu Wındows.old Dosyası Var C nın ıcınde Duruo Ama Kurtarma Dıyınce Wın 8.1 e Gerı DOnus Felan Yazmıo Sadece PC Resetle Ve Usb Felan Var. Format Benm Pc nın Yanında Format CD sı Vermedıler Ben Kurtarma Yerınden Format Atıyodum Sureklı Yıne Ordan Format Atsam Wın 8.1 e Doner Mı? Acıl Cevap Ver Abı Gozunu Sevım Oyun Hastası Bırıyım Ve Oynayamıyorum Gerek Performans Kaybı Gerek Uyumluluk Sorunu WS Canımı Cok Sıktı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelişmiş başlangıç seçeneklerine girerek Fabrika ayarlarına geri yükleyebilirsiniz.

   Sil
  2. Bendede aynısı öyle yapınca eski Windows 8 e geri dönermi?

   Sil
  3. Fabrika ayarlarına geri dönebileceğiniz bir seçenek ve bu seçeneği destekleyecek dosyalar mevcut ise geri dönebilirsiniz.

   Sil
 19. 1 ayı dolmuş kullanıcılar ve windows.old dosyası silinmiş olanlar veya başka bir nedenden dolayı geri dönemeyenler herneyse bios product key anahtarını öğrenip usb veya dvd ile geri yükleme medyası oluşturup geri dönebilirler bence tabi bios product key iniz olması lazım

  YanıtlaSil
 20. 1 ayı geçmedi ama yanlışlıkla windows 10u sıfırladım ama fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum fakat o seçenek yok başka hangi seçenekle Windows 8 yada 7 ye dönebilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Temiz kurulum ile eski sisteme geri dönebilirsiniz.

   Sil
 21. S.a 0ncelikle kolay gelsin benim dun PC reset atti ve kurtarma bölümüne geldi bende eski surumume döndüm w10dan w7 te dönüş yapmak istedim ve dün sabahtan beri pcde geri dönüş yapilyr diyor kendiliğinden ise reset atiyr yardim edin f8 gibi tuslarada girmiyr sizce dahada beklemeli miyim çünkü 24saat kadar uzun bir sure oldu lütfen yardim edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir durumda yapılacak bir şey yoktur. Ki bu kadar uzun sürmemesi gerekiyor. Yeniden başlatıldığında sistem Windows 10 olarak geri dönebilir.

   Windows 10'a geçtikten sonra yeni bir kullanıcı hesabı, yeni bir program veya oyun yükleme gibi benzeri yenilikler yaptıysanız geri dönüşte sorun yaşarsınız. O yüzden program veya oyunları kaldırın ve öyle deneyin.

   Sil
 22. Son 7 den son 10'a benim haberim olmadan bir başkası geçmiş ancak kurulum kısmında ekrana gelen kabul et ve reddetmek kısmından reddetmek deyince önceki surumunuz geri yükleniyor dedi ve ben de yüklenir diye beklemeye başladım fakat her 10 dk da bir pc kendi kendine yeniden basliyor ve aynı ekran çıkıyor yaklaşık on saat beklememek rağmen hiçbir değişim olmadı ve ben de kapattık tekrar açtığımda da aynı ekran çıkıp kendini tekrar etmeye devam ediyor. Bilgisayarı acamiyorum o yüzden herhangi bir şey indiremem ya da silemem. Güvenli modda başlatmayı sitelerden bakarak bir çok yolla demedim fakat alamadım ya ben yapmadım ya da güvenli mod da açılmıyor. Ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz? Şimdiden tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka bir bilgisayardan Windows 8, 7 veya Windows 10'un kurulum USB veya DVD'si oluşturun. Daha sonra Bios'a girin bunu F8, F12, ESC, DELETE, F9 gibi tuşlar ile yapabilirsiniz. Bios'a girdikten sonra USB veya DVD'yi açılış için birinci yapın ve temiz kurulumu gerçekleştirin.

   Sil
  2. Nedenini bilmiyorum fakat bilgisayarin ekran karti yanmis galiba geri yuklemeye calisirken ekran karti degistirildi ve format atildi suan calisiyor ama c deki dosyalar win10 orda oldugu icin kurtaramadim

   Sil
  3. Silinen dosyaları kurtarma programı ile dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Özellikle de resimleri kurtarmanız mümkündür. http://www.windows10.gen.tr/recover-my-files-indir/ bu yazılım ile kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   Sil
 23. merhaba Windows 10 dan 8 e geri dönmek istedim ama kurtarma seçeneklerinde çıkmıyor.Laptop kullanıyorum kameramda sorun var çalışmıyor. Fn özelliği ile denedim bir çok şey denedm ama sonuç aynı yardımınızı rica ederim acil olarak
  teşkler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 ay geçti ise geri dönemezsiniz. Sadece temiz kurulum ile eski sisteminize geri dönebilirsiniz. Bilgisayarınızın üretici sitesinden Windows 10 ile uyumlu kamera driverını indirip kurmayı deneyin.

   Birde Aygıt Yöneticisi ekranını açın ve Görüntüleme Aygıtları seçeneğine tıklayın. Kameranıza sağ tıklayıp Etkinleştir seçeneğine tıklayın.

   Sil
 24. Meraba iyi günler bilgisayar windows 10 a güncellendi fakat ben eski sürüme dönmek istiyorum bir türlü dönemedim çok araştırdm. ayarlar kısmından kurtarma seçeneğine girmem söylendi fakat windows 10 un en büyük sorunu zaten bu pencerelerin çalışmaması , o yüzden giremedim, onun dışında sorunların düzelmesi için bi çok şey denedim olmadı şuan denetim masasından ulaştığım sistem geri yükleme kısmını deniorum olucak mı bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sistem geri yükleme işlemi Windows 10'u geri yükler. Ayarları açmak için Windows logosu + R tuşlarına basın. Gelen pencereye SystemSettings.exe yazın ve Enter'a basın. Bu sayede Ayarlar penceresine ulaşmış olacaksınız.

   Sil
  2. Kolay gelsn abi Windows10 dan 7 ye dondum fakat bilgisayar calismiyor baslangic onarma geliyor acilmiyor mavi ekran geliyor resetliyor

   Sil
  3. Güvenli moddan giriş yapmayı deneyebilir misin? F8, F12, ESC, DELETE, F9 veya F10 tuşları ile giriş yapmayı dener misin? Bilgisayar açma tuşuna bastıktan sonra sürekli bas bu tuşlardan birine.

   Birde Başlangıç onarma ekranından Sorun gider seçeneği var mı?

   Sil
  4. Birde abi sorun gider secenegi var ama sorunlar bulunamadi diyor son diyorum tekrar ayni yer geliyor abi

   Sil
  5. Sorun gider seçeneğinin içinde Bilgisayarı sıfırla diye bir seçenek olması gerekiyor. Bu seçenek var ise bilgisayarı sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız dosyalarınız kaybolabilir.

   Sil
 25. Abi ne yazikki bilgisayr sifirla bolumu de yok surekli ayni valla abi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarınızın markası nedir? Güvneli moddan giriş yapmanız gerekiyor. Bazı modellerde güvenli moda giriş değişiyor. Söylerseniz yardımcı olabiliriz.

   Sil
 26. Abi asus x550jk notebook

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sisteminizi başlatırken "F8" tuşuna basarak [Güvenli Mod]'a girebilirsiniz.

   Sil
 27. Merhaba ben kişisel dosyaları saklayıp sıfırlamak istiyorum yani 8.1 cdsi falan tekrar yüklemek zorunda kalırmıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarı sıfırlarsanız Windows 10 yenilenerek geri döner. 8.1'e geri dönmek için varsa CD'si, o CD ile temiz kurulum yapmanız gerekir.

   Sil
 28. Merhaba ben 10 gectim sevmedim 8.1 orjinal benım geri dönmek istiyorum 1 ayı gecmiş sıfırlayıp gecicem ama daha bilgi istiyorum. sıfırlarsam kişisel dosylarım kalıyo ama 8.1cdden falan orjinal olarak yüklemek zorundamıyım yoksa pc kendi yüklüyomu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıfırlamak yukarıda dediğim gibi var olan sistemi sıfırlayarak geri getirir. Eski sisteme geri dönmek için 1 ayın dolmaması gerekiyordu. Yani artık 8.1 DVD'si ile Temiz kurulum yapmak zorundasınız.

   Sil
 29. Windows 10 dan 8.1 dusmek icin 12 saattir bilgisayar acik hala onceki surumune geri donus olmadi ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Windows 10'a geçtikten sonra herhangi bir güncelleme, yeni bir program ekleme gerçekleştirdiyseniz geri dönme işleminiz hatalı olur. Bilgisayarı yeniden başlatarak geri dönemeyi yeniden deneyin.

   Sil
 30. Merhaba Benim yeni leptop aldım windows 10 yüklü geldi komple bilgisayarı sıfırlarsam 8.1 veya 8 e dönermi (Dönmesini istemiyorum) Acill cevap arıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10 sıfırlanarak geri gelir. Bir nevi temiz kurulum yapmış olursunuz.

   Sil
 31. Kardes ben yaptim yeniden baslatiliyor dedi kaldi oyle ikinci olarak bu islemi iptal etme sansimiz varmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarı kapatın, açtığınızda iptal olması gerekiyor.

   Sil
 32. 1-) Windows 8.1 den windows 10'a yükselttim. windows 10'u sıfırlayınca windows 8.1 silinecek,geri yüklemek istersem windows 8.1 cdsi ile kurulum yapsam geri dönebilir miyim?
  2-) Mesela windows 10'dan windows 8.1 geri döndüm ama sonra tekrar windows 10 geçmek istiyorum yükselterek. Tekrar geçebilir miyim?
  (1 ay süresi dolmadan)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1-) Windows 10'u sıfırlarsanız eğer dosyalarınızı sakla derseniz saklı kalır eski sisteminize ait dosyalar. Bu dosyalar Windows.old klasörünün içinde yer alıyor. Bu klasör C'de bulunuyor. Kurulum DVD veya USB'si ile geri temiz kurulum yapabilirsiniz. Sorun yaşamazsınız.

   2-) 29 Temmuz'da ücretsiz yükseltme bitiyor. Bu süreden önce yaparsanız tekrar yükseltebilirsiniz.

   Sil
 33. merhaba hocam ben win 8 den win 8.1 e ondan ise 10 geçtim şimdi temiz kurulum ile win 8 e geçsem serial istermi (win 8 pcimle önyüklü geldi ) (win8 e win 8.1 e değil)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 8 SL ise serial sitemiyor genelde ama başka bir sürümü ise serial isteyebilir.

   Sil
 34. windovs 10 a geçiş yaptım dün ve içindeki butun exel dosyaları gitmiş. benim için önemliydi wındovs old dosyasının içinde falanda yok geri dönüş yapsam gelir mi daha da batırmadan nasıl bulabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geri dönüş yapmadan önce http://www.windows10.gen.tr/recover-my-files-indir/ bu programı deneyin. Eğer işe yaramaz ise geri dönmeyi deneyin.

   Sil
 35. bende recover klasörü boş :(( nasıl döncem eski windows 7 me bu windows 10 u begnmedım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10'a yükselttikten sonra 1 ay geçtiyse geri dönüş işlemi için yeniden format atmanız gerekiyor.

   Sil
 36. Merhaba ben windows 10 kullanıcısıyım pc yi win8 olarak aldm orda. Win8.1 yaptım ordanda win10 a yükselttim fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorum ama ole bi seçenek yol windows.old klasorum var 1 ay geçti benim istediğim şey fabrika ayarlarına geri döndürmek ama böle bi seçenek bulamadım bulamadığım içinde sıfırlıyorum pc yi win 10 olarak geri dönecek sanrm yine burdan tekrar fabrika ayarlarına geri dönebilirmiyim bu sefer böle bi seçenek çıkarmı lütfen acil cevap verin eğer çıkmassa çıkması için ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarı sıfırladığınızda Windows 10 sıfırlanmış bir şekilde geri dönecektir.

   Fabrika ayarlarına geri döndürmek için:

   Ayarlar'ı açın. Oradan da Güncelleştirme ve Güvenlik'e tıklayın.
   "Kurtarma" butonuna tıklayın. Ardından "Başlangç"ı seçin.
   Oradan da Fabrika ayarlarına sıfırla'yı seçin. Eğer bu seçenek yok ise fabrika ayarlarına geri dönme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.

   Sil
 37. Merhaba ben de bugün yükledim w10 ama bilgisayarımı birkaç kez açıp kapayınca bir daha açılmadı ve siyah ekran belirdi güvenli modda girmeye çalıştım şu an önceki sürüme geri dön dedm ve saatlerdir dönmedi hala devam ediyo normal mi bu. .saatlerdir sürüyo yani 4 5 saat olmuştur yaklaşık olarak ne yapmam gerekiyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke siyah ekran geldiğinde hiçbir şey yapmadan bize yazsaydınız. Çünkü geri dönüş işleminde siste hasar görebiliyor. Ama diğer türlü yapmanız gereken çok basit bir işlemdi.

   Siyah ekran hataları genellikle ekran kartının uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Siyah ekrandayken CTRL+ALT+DELETE tuşlarına basarak Görev Yöneticisi uygulamasını açacaktınız. Daha sonra Yeni görev diyerek gelen kutucuğa Explorer.exe yazarak devam edecektinizi. Daha sonra ekran kartı driverını kaldırıp el ile güncelleyerek bu hatadan kurtulabilirdiniz.

   Sil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım