Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10 Rezerv Simgesini Getirmek

Windows 10 Rezerv Simgesini Getirme
Merhaba değerli okurlar, Windows 10 işletim sistemini rezerv edemediyseniz bu konumuzda size niye edemediğiniz ve nasıl edebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Windows 10 ücretsiz rezervesini yapabilmeniz için sahip olmanız ve olmamanız gerekenleri size şöyle listeyebiliriz :

Bilgisayarınızda Windows 8.1 ya da Windows 7 Service Pack 1 yüklü olmalı. (Yüklü değil ise yüklemelisiniz.)

Windowsunuzun güncel olduğuna dikkat etmelisiniz. Yani “Windows Update” açık ve “Güncelleştirmeleri Otomatik Olarak Yükle” seçeneği aktif olmalı. Windows Update’i nasıl açacağınızı bilmiyorsanız:
Ayarlar > Denetim Masası > Windows Update yolunu takip ederek Windows Update Ayarları penceresini açabilir ve resimdeki gibi ayarlayabilirsiniz. (Windows 8’de denenmiştir. Windows 7’de de benzer bir yol ile ayarları yapabilirsiniz.)

Windows işletim sisteminiz orjinal yani lisanlı olmalıdır.

Windows sürümleriniz, Windows 8 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise, Windows 7 Enterprise, ya da Windows RT/RT 8.1 sürümlerinden biri ise rezervasyon yapamazsınız. Yani saydığımız Windows sürümleri bu teklife açık değil.

Windows 10 rezervesi için gerekli bilgiyi okuduğunuza göre artık Windows 10 rezerv simgesini getirmek için yapmanız gerekenler bölümüne geçebiliriz.

Windows 10 Rezerv Simgesini Getirmek

 • Masaüstünde yeni bir metin belgesi oluşturun. (Sağ Tuş > Yeni > Metin Belgesi)
 • Aşağıda yazdığımız kodu kopyalayıp oluşturduğunuz metin belgesine yapıştırın.
  REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Currentversion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators" /v UpgEx | findstr UpgEx if "%errorlevel%" == "0" GOTO RunGWX reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser" /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" :CompatCheckRunning schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" | findstr Ready if NOT "%errorlevel%" == "0" ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning :RunGWX schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig"
  Eğer hiç kopyala yapıştır ile uğraşmak istemiyorsanız ReserveWin10.cmd İndir linkine tıklayarak indirin ve bu dosyayı çalıştırın. Otomatik olarak o her şeyi size yapacaktır.
 • Dosya > Farklı Kaydet seçeneği ile ReserveWin10.cmd adıyla C:\ dizinine kaydedin. İsim birebir aynı, uzantısı da görüldüğü gibi .cmd olmalı. Eğer not defteri kullanıyorsanız Kayıt Türü‘nü “Tüm Dosyalar” olarak işaretlemelisiniz. Aşağıdaki resmi birebir uygulayabilirsiniz.
 • Komut satırını yönetici olarak açın. Windows 7 kullanıcıları Başlat menüsünde, Windows 8 kullanıcıları Metro Arayüzünde “CMD” yazarak aratabilir çıkan komut satırı üzerinde Sağ Tuş > Yönetici Olarak Çalıştır diyerek komut satırını açabilir.
 • Son adımda az önce oluşturduğumuz “ReserveWin10.cmd” dosyasını komut satırında çalıştırmalıyız. Bunun için komut satırına bu komutu yapıştırıp Enter’a basın: C:\ReserveWin10.cmd ya da C:/ReserveWin10.cmd (İkisi arasındaki fark C:’den sonraki “\ (Ters Bölü)” ve “/ (Bölü)” işaretleridir. İkisi de kullanılabilir.)

İşlem yaklaşık olarak 1 saat sürebilir. 1 saat sonra komut ekranı kapanmazsa siz eliniz ile kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 Rezerv Simgesini Getirmek [2. Yöntem]

 • Denetim masasına girin ve oradan Windows Update bölümünü açın.
 • Sol alt kısımdaki "Yüklü Güncelleştirmeler" bölümüne tıklayın.
 • Çıkan ekranda KB3035583 güncellemesini bulun ve sağ tıklayıp kaldırın. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • Tekrar bilgisayarınızda Windows Update bölümüne gidin ve "Güncelleştirmeleri Denetle" ye tıklayın.
 • Az önce sildiğiniz KB3035583 güncellemesi karşınıza çıkacak onu tekrar yükleyin.

Bu şekilde lisansınız uygun ise Windows 10 rezervasyon bildirimi sizde de çıkmış oluyor. Bu yöntemi deneyen çoğu kullanıcı başarılı olmuştur. Sizde deneyin ve eğer başarılı olamazsanız lütfen gelip yorum bırakın.

12 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. Beyler gidin Win 8.1 kullanıyorsanız Microsoft hesabına geçin bir ilk bizde windows update güncellemeleri yüklüodu tamdı ama gelmiyodu microsoft hesabına geçince sabah geldi ....

  YanıtlaSil
 2. valla geldi windows 10 rezerv simgesi. acaip rahatladım, çok teşekkürler size.

  YanıtlaSil
 3. 2. yöntem işe yaradı.Çok çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz teşekkür ederiz. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen yorum bırakın.

   Sil
 4. hocam KB3035583 yok bende 2565063 var

  YanıtlaSil
 5. merhaba ben bir kere windows 10 a geçmiştim format atınca 7 döndü bir kez daha geçiş yapabilirmiyim?

  YanıtlaSil
 6. Merhaba ben Burak ben cmd ye C:/ReserveWin10.cmd yazdım bi komut çıktı 2 satırlık kadar birşey fakat bekliyorum halen aynı 1 saat öylemi kalacak yoksa olmadı mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıda ki kodları tam olarak kopyaladınız mı? Çünkü daha fazla yazı çıkması lazım ekranda

   Sil
 7. bende olmadı win7 benimki hepsini denedim başka yöntemyokmu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu linkten sisteminize uygun Windows 10 İndirme aracını indirin ve yükseltme işlemini bu araç ile gerçekeştirin.

   Sil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım