Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10 Uygulama Güncelleme Ayar Değiştirme

Windows 10 İşletim Sistemi Otomatik Uygulama Güncelleme Sorunu

Bilindiği üzere windows 8, windows 8.1 ve şimdi de windows 10 işletim sistemi uygulamalarını otomatik bir şekilde size güncellettiriyor. Ee sizde bu otomatik güncelleme olmasın, ben elimle kendim istediğim uygulamayı güncellemek istiyorum Windows 10 öyle kendi kafasına göre uygulamalarımı güncellemesin, ben bu hallerinden memnunum, zaten güncellemeler genelde eskisinin yerini tutmuyor diyorsanız aşağıda anlattığım adımları izleyerek windows 10 işletim sistemi uygulama güncelleme ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Windows 10 Manuel Elle Güncelleme Ayarı Nasıl Yapılır?

 • Windows 10 uygulamalar güncelleme ayarı için öncelikle windows 10 uygulamalar mağzasını açın.
  Windows 10 Uygulamalar Bölümü
 • Windows 10 uygulamalar bölümünde ayarlara gitmek için sol üst tarafta bulunan Windows Uygulamalar Logosunun yanında 3 tane nokta bulunuyor. O 3 adet noktanın üstüne geldiğinizde hemen karşınıza menü bölümü çıkacaktır. Menüde alttan 2. bölümde bulunan Settings'e tıklayın ve sol yandan mavi arka planı olan uygulama ayarlar bölümü çıkacaktır.
  Windows 10 Uygulamalar Bölümü Menü Alanı
 • Şimdi karşınıza gelen bölüm windows 10 uygulamaların ayarlar bölümüdür.
  Windows 10 Uygulamalar Ayarlar Bölümü
 • Bu alanda ise yapmanız gereken resimde de gördüğünüz gibi mouse'un bulunduğu alana tıklamanız. Yani uygulamalar ayarlar bölümünden App Updates bölümüne tıklayın ve uygulamalar güncelleme ayarlarına gidin.
  Windows 10 Uygulamalar Ayarlar Güncelleme Alanı
 • Bu adımda ise windows 10 uygulama güncelleme ayarlarını yapabileceğiniz alandasınız. Bu alanda gördüğünüz gibi Otomatik uygulama güncelleme(Automatically update my apps) bölümü Evet(Yes) olarak ayarlıdır. Bu ayarı diğer resimde göreceğiniz gibi Hayır(No) yaparak uygulama güncellemelerini Manuel yani El ile güncellemeyi aktif etmiş olursunuz ve artık Windows 10 kendi kafasına göre uygulamalarınızı güncelleyemez.
  Uygulama Güncelleme Ayarlar Bölümü
 • Bu resimde de gördüğünüz gibi otomatik güncelleme oratan kalkmıştır. Yuvarlak alana alınmış alana tıkladığınız No olacaktır ve artık Manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Resimde gördüğünüz Check for Update bölümüne tıkladığınız da güncellenmesi gereken uygulamalar karşınıza çıkacaktır. Bu alanı da diğer resimde görebilirsiniz.
  Windows 10 Uygulama Güncellemerini Manuel Yapma
 • Otomatik güncelleştirmeyi iptal ettik ee nasıl güncelleyeceğiz biz bu uygulamaları diyorsanız, bir önceki resimde ki Check for update bölümüne tıkladığınız da bu alana geleceksiniz. Bu alan güncellenecek uygulamaları listeliyor ve hepsi seçili haldedir. Bu seçili uygulamaların hepsini güncelleyecekseniz yapmanız gereken Install butonuna tıklamak olacaktır. Ama ben sadece istediğim uygulamayı güncelleştirmek istiyorum diyorsanız, Clear butonuna tıklayın ve seçili olan bütün uygulamaları pasif hale getirin. Sonra CTRL tuşuna basılı tutarak Mouse'un sol tıkı ile istediğiniz uygulamaların üstüne giderek seçebilirsiniz. Sonra yine yapmanız gereken Install butonuna tıklamak olacaktır.
  Windows 10 Güncellenecek Uygulamalar Listesi
 • Bu resimde gördüğünüz ise Clear'a tıkladığınız da ortaya çıkan görüntüdür. Dilediğiniz uygulamayı seçer ve güncellersiniz.
  Windows 10 Uygulama Güncelleme
Windows 10 uygulama güncelleme ayarı değiştirme bu kadar basit işte. Ayarlar değiştirmek istemiyorsanız, öylece devam edin. Ama en güzeli Manuel (Elle) güncellemedir. Çünkü her yeni güncelleme olması eski dosyalarınızı veya çalışmanızı bozabilir. Sitemizi takip ettiğiniz sürece windows 10 işletim sistemi hakkında bütün bilgilere sahip olabilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım