Windows 10 İndir [62 bit sürümü] Windows 10 İndir [32 bit sürümü]

Windows 10 İşletim Sistemi Kurulumu (Resimli Anlatım)

Windows 10 İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Windows 10 işletim sistemini indirdikten sonra nasıl kurulacağını bilmiyorsanız size windows 10 işletim sistemi kurulumu başlığı altında resimli bir şekilde kare, kare anlatacağım. Windows 10 kurulumu oldukça basit ve bende size en kolay anlayacağınız bir şekilde anlatacağım. Zaten resimleri takip ederek windows 10 işletim sistemi kurulumunu kolayca yapabilirsiniz.

Windows 10 Kurulumu (Resimli Anlatım)

 • Windows 10 işletim sistemini kurmak için İnstall Now butonuna tıklamanız ile başlayabilirsiniz.
  Windows 10 Kurulum Başlatımı
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 1. adımında karşınıza dil ve ülke seçmeniz için bir seçenek çıkacaktır oradan istediğiniz dili ve ülkeyi seçin sonra Next butonuna tıklayarak devam edin.
  Windows İşletim Sistemi Kurulumu 1. Adım Dil ve Ülke Seçimi
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 2. adımında ise size sözleşme sunacaktır eğer windows 10 işletim sistemini kurmak istiyorsanız sözleşmeyi kabul etmeniz gerekiyor.
  Windows 10 Kurulumu 2. Adum Sözleşme Kabul Etme
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 3. adımında ise karşımıza çıkan sözleşmeyi kutucuğa tıklayıp aktif ederek kabul ediyoruz ve Next butonuna tıklayarak 4. adıma geçiyoruz.
  Windows 10 Kurulumu 3. Adım Sözleşme Kabul Kutucuğu Aktif Etme
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 4. adımında 2. seçenek olan Custom'a tıklayarak bilgisayarınız da kaç adet disk bölüşümü olacağını ve hangi disk bölümüne işletim sisteminizi kuracağınızı seçebilirsiniz. Ki format atma sırasında genelde D bölümünde gerekli olan dosyalarımız olduğu için D bölümünü silmeyiz ve C'ye işletim sistemini kurarız sadece. Eğer komple hard diski sıfırlamak istiyorsak Custom bölümüne tıklarız ve karşımıza çıkacak olan alanda sileceğimiz hard disk alanlarını siler yeni baştan oluştururuz.
  Windows 10 Kurulumu 3. Adım Disk Bölümü Ayarlama
 • Winodws 10 işletim sistemi kurulumu 5. adımda ise disk oluşturma alanında yeni disk alanı oluşturmak için resimde yuvarlak alana alınmış New bölümüne tıklayacağız.
  Windows 10 Kurulumu 5. Adım Yeni Disk Alanı Oluşturma
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 6. adımda ise yeni disk alanımızın boyutunu ayarlamak için resimde gördüğünüz çizili alanda ki boyutu değiştirip APPLY butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  Windows 10 Kurulumu 6. Adım Yeni Disk Alanı Boyutu Oluşturma
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 7. adımda ise yeni disk alanınızın türünü onaylıyorsunuz.
  Windows 10 Kurulumu 7. Adım Yeni Disk Oluşturma Onayı
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 7. adımında ise 2. disk alanını geri kalan boyut miktarına göre oluşturacaksınız (tabii isterseniz). Sonra hangi bölüme işletim sistemini kuracaksanız seçeceksiniz ki "Size" bölümünde yazılan 12GB'lık alanlardan biri olmalı, sonra da "Next" butonuna tıklayarak işletim sisteminizi kurmaya bırakabilirsiniz.
  Windows 10 Kurulumu 8. Adım 2. Yeni Disk Oluşturma ve İşletim Sisteminin Kurulacağı Diski Seçme
 • Windows işletim sistemi kurulumu 9. adımında ise artık işletim sisteminin yüklenmesini bekleyeceksiniz. Şuan bütün sistem bilgisayarınıza yükleniyor olacaktır.
  Windows 10 Kurulumu 9. Adım Windows 10 İşletim Sistemi Yükleniyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 10. adımında ise tek yapmanız gereken bilgisayarın yeniden başlamasını beklemek. Bunu hızlandırmak için ise "Restart Now" butonuna tıklayabilirsiniz.
  Windows 10 Kurulumu 10. Adım İşletim Sistemi Yüklendi ve Bilgisayar Yeniden Başlıyor.
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 11. adımında ise sadece sistemin kurulmasını bekleyin.
  Windows 10 Kurulumu 11. Adım Sistem Hazırlanıyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 12. adımında ise sitem artık hazır duruma gelmiştir ama sizlik bir şey olmadığı için sadece diğer adımı bekleyin.
  Windows 10 Kurulumu 12. Adım Sistem Hazır
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 13. adımında ise artık sistem kurulmuş ve sistemi yapılandırmak için gereken sizin yani kullanıcı ayarlarını yapmanızdır. Use express settings'e tıklayarak bilgisayar yeni kullanıcı ayarını yapabilirsiniz.
  Windows 10 Kurulum 13. Adım Kullanıcı Ayarları
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 14. adımında ise kullanıcı hesabının ayarlanmasını bekleyeceksiniz.
  Windows 10 Kurulum 14. Adım Kullanıcı Hesbabı Ayarlanıyor
 • Wİndows 10 işletim sistemi kurulumu 15. adımında ise e-posta adresini ve şifrenizi girerek kendinize ait hesabınızı oluşturabilirsiniz. Eğer microsoft hesabınız yok ise Create a new account'a tıklayarak yeni hesap oluşturabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi girdikten sonra Next butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.
  Windows 10 Kurulumu 15. Adım Kullanıcı Hesabı Oluşturma
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 16. adımında ise yapmanız gereken girdiğiniz hesabı doğrulamaktır. Dilerseniz e-postanız da kayıtlı olan telefon numaranıza gönderilecek kodu girer ilerlersiniz, dilerseniz de I HAVE CODE'a tıklayarak benim zaten kodum var onu girmek istiyorum der mevcut olan kodunuzu girer devam edersiniz ya da I CAN'T DO THIS RİGHT NOW'a tıklayarak sonra doğrularım der ve kuruluma devam edersiniz.
  Windows 10 Kurulum 16. Adım Kullanıcı Hesabı Doğrulama
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 17. adımında ise kullanıcı hesabı oluşturuluyor.
  Windows 10 Kurulumu 17. Adım Kullanıcı Hesabı Oluşturuluyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 18. adımında ise kutucuğu işaretleyerek Başlat menüsünü otomatik olarak klasik başlat menüsü gibi senkronize edeceksiniz. Sync my start Screen layout kutucuğunu işaretleyip aktif edin ve sonra Next butonuna tıklayın ve kuruluma devam edin.
  Windows 10 Kurulum 18. Adım Başlat Menüsü Otomatik Senkronize Etme
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 19. adımında ayarlar yapılandırılıyor o yüzden burada tek yapmanız gereken sadece beklemek olacaktır.
  Windows 10 Kurulumu 19. Adım Ayarlar Yapılandırılıyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 20. adımında ise artık ayarlar yapılandırıldı ve kullanıcı hesabınız oluşturuluyor.
  Windows 10 Kurulumu 20. Adım Kullanıcı Hesabı Oluşturuluyor
 • Windows 10 işletim sitemi kurulumu 21. adımında ise artık işletim sistemi kurulmuş, kullanıcı hesabı yapılandırılmış ve kullanacağınız uygulamalar kurulmaya başlamıştır.
  Windows 10 Kurulumu 21. Adım Uygulamalar Yükleniyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 22. adımında ise artık size yapılacak bir şey kalmamıştır ve sadece uygulamaların yüklenmesini bekleyeceksiniz.
  Windows 10 Kurulumu 22. Adım Uygulamalar Yükleniyor
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 23. adımında ise artık işletim sistemi kurulmuş, kullanıcı ayarları yapılandırılmış ve uygulamalar kurulmuştur.
  Windows 10 Kurulumu 23. Adım İşletim Sistemi ve Uygulamalarının Kurulumu Bitmiştir.
 • Windows 10 işletim sistemi kurulumu 24. ve son adımında artık tek yapmanız gereken kurulan işletim sistemini hayırlısı ile kullanmak. Dilerseniz başlat menüsünü özelleştirebilirsiniz yada uygulamalar bölümünde yeni uygulamalar yükleyebilirsiniz. Artık windows 10 işletim sisteminiz kurulmuştur.
  Windows 10 Kurulumu 24. Adım İşletim Sistemi Kuruldu
 • Windows 10 işletim sisteminde göze çarpan yeni özelliklerden biri olan klasik başlat menüsünün ekran görüntüsüdür.
  Windows 10 Klasik Başlat Menüsü

9 yorum : Siz de bu konu hakkında düşüncenizi paylaşın.

 1. Gerçekten çok iyi anlatmışsınız ahmet bey. hiç bilmeyenler için gayet güzel ve anlaşılır bir resimli anlatım olmuş ellerinize sağlık. windows 10 hakkında daha çok bilgi paylaşacağınızı umuyor ve kolaylık diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

   Sil
 2. Çok detaylı bir anlatım olmuş ellerinize sağlık ahmet bey.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, güzel yorumunuz için.

   Sil
 3. Tam sürümü çıksın gerçekten harika olacak gibi. Çünkü windows 8 metro yüzü bazı insanlara özellikle de windows xp bağımlısı kalmış insanlara zorluk gibiydi. Ama windows 10 hemn modern metro arayüzü hemde klasik başlat menüsü ile mükemmel olmuş. tam sürümü ile ortalığı yeniden kasıp kavuracak gibi görünüyor. benim düşüncem bu yönde.

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir windows 10 kurulumu anlatımı

  YanıtlaSil
 5. Ben hard diskimi olduğu gibi kurmak istiyorum bunun için ne yapmam lazım diskleri silmeden ilk seçenekten devam mı etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ilk seçeneği seçin ve direkt Windows 10 inecek ve indikten sonra Yükseltme ekranı karşınıza gelecektir.

   Sil

Daha Fazla

Yeni Konular

Etiketler

0x80070643 Hatası 0x800706d9 Hatası 0xc1900101-0x30018 0xC1900101-0x40019 Binwk32.dll Binwk32.dll Hatası Çözümü Binwk32.dll indir Bir şey oldu Hatası C1900101-20017 Güncelleme Hatası Counter Strike: GO Engine Error Hatası D3dx9_26.dll D3dx9_26.dll İndir DLL indir Dosyalar Kaybolur Mu Ekran Kartı Driver Eski Sisteme Geri Dönüş Geforce Windows 10 Driver İndir GodMode Google Chrome İndir Güncelleme Ayarları Here Drive Ses Sorunu Internet Explorer Nasıl Kaldırılır isdone.dll Hatası Çözümü isdone.dll İndir İşletim Sistemi Kamera İle Oturum Açma Manuel Güncelleme Microsoft Microsoft Edge Msvcp120.dll Msvcp120.dll Hatası Çözümü Msvcp120.dll İndir MSVCR110.dll MSVCR110.dll Hatası Çözümü MSVCR110.dll İndir Nasıl Yapılır Nasıl Yüklenir Neden Windows 10 nVidia Driver Otomatik Güncelleme Parmak İzi Okuyucu Pil Kullanımı Nereden Açılır Pokemon GO Program Ekleme ve Kaldırma Program İndir Resimli Anlatım Ses Kartı Driver Ses Sorunu Hatası TouchPad Sorunu Uygulama Uygulamalar Silinir Mi Varsayılan Uygulamalar VLC Player İndir Windows Windows 10 Windows 10 Ayarları Sıfırlama Windows 10 Beta Windows 10 Çıktı Windows 10 DLL Hatası Windows 10 Driver Windows 10 Ekran Görüntüleri Windows 10 Etkinleştirme Windows 10 Fiyatı Windows 10 Güncellemesi Windows 10 Home Windows 10 İçin Medya Oynatıcı Windows 10 İndir Windows 10 Kişiselleştirme Ayarları Windows 10 Kurulum Hatası Windows 10 Kurulumu Windows 10 Mobil Güncellemesi Windows 10 Mobile Windows 10 Özellikleri Windows 10 Pro Windows 10 Rezerv Simgesi Windows 10 Temiz Kurulum Windows 10 Uyum Sorunu Windows 10 Ücretsiz mi Olacak Windows 10 Yükseltme Windows 10'u Yükleyemedik Hatası Windows 7 Windows 7 DLL Hatası Windows 7'ye Geri Dönüş Windows 8 Windows 8.1 Windows 8'e Geri Dönüş Windows 9 Windows Güncelleme Yükleme Hatası Windows Hello Yazılım